SleepMed to luksusowe materace, które zostały stworzone, aby zagwarantować swoim użytkownikom najlepszy możliwy wypoczynek oraz dać im zapasy energii, które pozwolą przejść z uśmiechem przez cały kolejny dzień. Stwierdzenie “jaka noc i pobudka, taki cały dzień” od wielu lat pozostaje mottem naszej marki – wszystkie pięć materacy SleepMed zostało stworzonych, aby w zapewniać dobry i zdrowy sen. Co kryją w sobie poszczególne modele i na czym polega ich wyjątkowość? Przeczytaj i poznaj wszystkie wyjątkowe cechy materacy SleepMed.

Materace o czterech twardościach

Każdy materac SleepMed daje możliwość samodzielnego regulowania stopnia twardości podłoża. W tym celu należy przełożyć piankę VitaRest na drugą stronę materaca. Pianka ta to innowacyjny, termoelastyczny wkład poliuretanowy, który dzięki swoim właściwościom reaguje na ciepło i ciężar użytkownika i idealnie dostosowuje się do kształtu jego sylwetki – czułość komponentu jest tak duża, że odkształca on się we wszystkich tych miejscach, w których na powierzchnię materaca wywierany jest nacisk. Dzięki temu pianka VitaRest doskonale podpiera i odciąża ciało śpiącej osoby, pozwalając tym samym na pełną regenerację mięśni podczas snu. Stabilizacja, jaką daje ta warstwa, łagodzi bóle pleców i karku, a także sprzyja utrzymaniu prawidłowej, delikatnie wygiętej pozycji kręgosłupa podczas snu, co z kolei umożliwia swobodne krążenie krwi w organizmie i dotlenienie wszystkich tkanek.

Idealne materace na bóle kręgosłupa

Uzupełnieniem właściwości pianki VitaRest są pozostałe technologie składające się na materace SleepMed. Oprócz niej, w każdym z modeli znajdują się też dwie warstwy wysokoelastycznej pianki VPPHR o zróżnicowanym stopniu twardości. Jest to tworzywo o specyficznej, nieregularnej strukturze, zbudowane z licznych pęcherzyków – ma to bezpośrednie przełożenie na sprężystość wkładu i, podobnie jak w przypadku warstwy VitaRest, doskonałe dopasowywanie się jej do anatomii użytkownika. W celu jeszcze lepszej stabilizacji ciała śpiącej osoby, wszystkie produkty SleepMed wyposażono w system 7 stref twardości. Jest to metoda wewnętrznego podziału podłoża na 7 odcinków, z których każdy gwarantuje inny stopień podparcia, uzależniony bezpośrednio od ciężaru części sylwetki, która na niego pada. Dzięki temu, takie partie ciała jak fragment lędźwiowy kręgosłupa podczas odpoczynku są maksymalnie odciążone. W efekcie ich regeneracja przebiega znacznie sprawniej.

Hybrydowe materace SleepMed

Materace SleepMed to również dwa modele hybrydowe, które łączą technologię piankową z tradycyjnymi wkładami sprężynowymi. SleepMed Hybrid Premium i SleepMed Hybrid Supreme w swoich wnętrzach zawierają: sprężyny multipocket, piankę VPPHR, VitaRest oraz FlexiFoam. Sprężyny znajdują się w środkowej części podłoża – każdą z nich umieszczono w oddzielnym, materiałowym woreczku, dlatego mogą one pracować w pełni indywidualnie. W podłożach typu multipocket ruch jednej sprężyny nie powoduje zmiany ułożenia kolejnych, co znacznie zwiększa wygodę snu na materacu z takim wkładem. W modelach SleepMed sprężyny zostały rozmieszczone tak, by tworzyć 7 stref o zróżnicowanej twardości, dzięki czemu doskonale stabilizują sylwetkę użytkownika. Ponieważ materace hybrydowe korzystają z dobrodziejstw kilku różnych rodzajów wypełnień, mają one bardzo szeroki wachlarz właściwości i spełniają nawet najwyższe wymagania.

Obieg powietrza w materacu

Prawidłową cyrkulację powietrza w obrębie materacy SleepMed zapewnia technologia Airforce – to specjalne, wielostrefowe nacięcia pianki w tak zwaną kratkę wentylacyjną, które umożliwiają bardzo sprawne wietrzenie podłoża. Ciepło i wilgoć odprowadzane są z niego na bieżąco na skutek ruchów ciała osoby spoczywającej na materacu, dzięki czemu możliwe jest utrzymanie stałej temperatury środowiska snu i uniknięcie przegrzania lub wyziębienia. Największe zalety technologii Airforce to:

  • prosty i naturalny sposób doprowadzania powietrza do materaca,
  • jest ona alternatywą dla osób poszukujących oddychającego podłoża, które jednocześnie nie będzie zawierało sprężyn,
  • nadaje produktowi właściwości antyalergiczne i ortopedyczne.

Pokrowiec Merced w materacach SleepMed

Wszystkie materace SleepMed wyposażone są w pokrowiec Merced – zapewnia on oddychalność wkładu oraz współpracuje ze wszystkimi właściwościami rdzenia materaca, będąc ich doskonałym uzupełnieniem. Powłoka została wykonana z przyjemnej w dotyku dzianiny, wykonano na niej tłoczenia, które oprócz waloru estetycznego dają użytkownikowi materaca odczuwalny efekt masażu oraz wspomagają wentylację Dla zapewnienia wymiany powietrza pokrowiec został obszyty elastyczną taśmą 3D – usprawnia ona cyrkulację gazów oraz odprowadzanie nadmiaru wilgoci z wnętrza podłoża. Aby wspomóc te funkcje, dzianina, z której wykonano powłokę, została nasączona specjalną apreturą zmiękczającą.

Jakość materacy SleepMed potwierdzona certyfikatami

Wysoką jakość materacy SleepMed potwierdzają liczne atesty – już komponenty wykorzystywane do ich produkcji, takie jak pianka VitaRest czy też pokrowiec Merced, posiadają certyfikaty, między innymi Oeko Tex, który zaświadcza o tym, że dane tworzywo nie nosi śladów zawartości substancji uznanych za szkodliwe: pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, barwników azowych i metali ciężkich. Z kolei już gotowe materace odznaczono znakiem jakości Szwajcarskiego Instytutu AEH. Certyfikat ten poświadcza, że produkty SleepMed spełniają kryteria organizacji w czterech kategoriach: ergonomii, higieny, właściwości termicznych i trwałości. Pierwsze kryterium odnosi się do stopnia dopasowania podłoża do ciała użytkownika, drugie stanowi gwarancję świeżości i czystości w czasie snu, kolejne natomiast zapewnia o właściwym przepływie powietrza przez materac. Z kolei ostatni parametr zaświadcza o niezawodności i bezpieczeństwie produktu. Wszystkie materace SleepMed posiadają też status wyrobu medycznego. Aby uzyskać ten tytuł, musiały one przejść szereg badań i testów, które potwierdzają ich pozytywny wpływ na zdrowie.

Cechy materacy SleepMed sprawiają, że są one unikalnymi produktami na rynku materacy – nie ma innych wyrobów, które oferowały by aż cztery zróżnicowane twardości w jednym modelu! Ale nie tylko stopień zaawansowania technologicznego wyróżnia materace SleepMed – w naszej marce wyjątkowy jest też sposób, w jaki podchodzimy do Klienta. Szanujemy Twój czas i portfel, dlatego nie tylko stale testujemy i ulepszamy nasze produkty, ale też obejmujemy je aż 15-letnim okresem gwarancji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.