Zależy Ci na tym, by na każdym etapie swojego życia dbać o planetę? Teraz jest to możliwe nawet w sypialni! Nowa kolekcja materacy naturalnych Hilding powstała w odpowiedzi na postępujące problemy środowiskowe, z których wszyscy zdają sobie sprawę

W rytmie natury

Materace naturalne są wykonane z surowców wysokiej jakości, które pozyskuje się w sposób zrównoważony. Czym zatem różnią się od modeli, które do tej pory wiodły prym? Standardowe podłoża do snu są zbudowane na bazie sprężyn, pianek i innych materiałów, dzięki którym są niesamowicie wygodne. Materiały te są zgodne z aktualną ustawą o ochronie środowiska. Jednak są osoby, które marzą o sypialni naturalnej i jeszcze bardziej zrównoważonej. Właśnie z tego powodu producent materacy Hilding stworzył nową kolekcję, dla największych miłośników środowiska, w oparciu o materiały, takie jak:

  • Len – tkanina o bardzo charakterystycznej fakturze i wysokiej trwałości. Jest uznawany za jeden z najbardziej oddychających, wyjątkowo miękkich i skutecznie odprowadzających wilgoć materiałów.
  • Bawełna organiczna pozyskiwana z upraw ekologicznych pozwala skórze oddychać oraz wyróżnia się właściwościami termoregulacyjnymi.
  • Pianki nasączone olejem rycynowym są niezawodnym wypełnieniem, które zapewnia maksymalne uczucie relaksu i dobrego samopoczucia.
  • Mata kokosowa jest z kolei surowcem, który podwyższa twardość materaca. Jest to produkt całkowicie naturalny i ekologiczny, a ponadto nie powoduje alergii – pochodzi bowiem ze skorupy orzecha kokosowego.
  • Lateks naturalny jest pozyskiwany między innymi z mlek drzewa kauczukowego. Materiał ten minimalizuje ryzyko tworzenia się złóż szkodliwych bakterii i grzybów. Ponadto, doskonale dopasowuje się do kształtu ciała i bezkonkurencyjnie podpiera kręgosłup.

Materace piankowe zbudowane na bazie naturalnych materiałów

Jak wiadomo, pianki to jedne z najszybciej rozwijających się surowców na rynku. Podłoża do snu zbudowane na ich bazie są bardzo często wybierane przez miłośników zdrowego, nocnego wypoczynku. Z tego też powodu doczekały się swoich naturalnych odpowiedników. Przykładem jest Hilding Aspre – wyrób dwustronny o bardzo wysokiej elastyczności i siedmiostrefowej budowie. Został zbudowany na bazie pianek (HR Bio i Naturalis), w których naturalne oleje zastępują związki chemiczne. Kolejną propozycją jest materac termoelastyczny Hilding Bora. Posiada on piankę Visco Bio – VitaRest OriginTM, która została nasączona olejem rycynowym. Podłoże reaguje na temperaturę ciała oraz zapewnia optymalną sztywność.

Materac zbudowany na bazie sprężyn – czy może być naturalny?

Wydawać by się mogło, że materace sprężynowe nie mogą być naturalne. Realia są jednak zupełnie inne, a wyrób Hilding Mistral jest na to najlepszym dowodem. Jest on zbudowany na bazie standardowych, sprawdzonych sprężyn kieszeniowych, jednak zawarta w nim pianka Naturalis oraz mata kokosowa to surowce naturalne. Produkt wyróżnia się niesamowitą elastycznością punktową, a ponadto jest antyalergiczny i wykazuje silne działanie przeciwbakteryjne.

Jak się okazuje, zwolennicy materiałów naturalnych znajdą w ofercie materacy Hilding coś dla siebie. Podłoża do snu produkowane z surowców pozyskiwanych w sposób zrównoważony to niesamowicie innowacyjne propozycje, które posiadają zaskakująco dużo pozytywnych właściwości, a ponadto są przyjazne dla środowiska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.