Przejdź do treści

Materac piankowy czy kieszeniowy – który wybrać?

  • przez

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak dużą rolę w naszym życiu odgrywa sen. Statystycznie przesypiamy około dwudziestu lat naszego życia. Niezwykle istotne jest nie tylko to, ile godzin śpimy, ale też to w jakich warunkach, co odgrywa kluczową rolę jeśli chodzi o nasze zdrowie.

I tutaj pozostaje właśnie kwestia doboru odpowiedniego materaca. Nie ma jednego złotego środka, ponieważ produkt należy dobrać biorąc pod uwagę swój wiek, stan zdrowia czy poziom aktywności fizycznej. Spokojnie przespana noc pozwoli w pełni korzystać z kolejnego dnia.

Dlaczego warto wybrać materac piankowy?

Materac piankowy może kojarzyć się z najbardziej tradycyjnym modelem, jednakże nic bardziej mylnego. Nowoczesne rodzaje pianek zastosowane do produkcji danego produktu sprawiają, że dopasowuje się on do kształtu ciała, dzięki czemu znacznie zwiększa się komfort snu. Należy tutaj wspomnieć chociażby o piance Fusion zastosowanej w materacach Curem, która jest tak zwaną hybrydą – oznacza to, że łączy ze sobą cechy standardowych oraz tych wysokoelastycznych pianek. Jest niezwykle wytrzymała, a jej główną cechą jest to, że nie ulega zmianie oraz zniszczeniu. Konturowe nacięcia mają wpływ na twardość materaca, dzięki czemu możemy wybrać najbardziej satysfakcjonujący nas model. Innym materiałem użytym do produkcji materacy Curem jest pianka Visco, od której przede wszystkim zależy powierzchnia podparcia – pod wpływem temperatury dopasowuje się do kształtu ciała. Jednocześnie nie odkształca się, ponieważ po zmianie pozycji wraca ona do swojej pierwotnej formy. Kolejną z jej zalet jest to, że absorbuje drgania oraz redukuje uczucie nacisku. Nie można także zapomnieć o tym, że jest bezpieczna dla alergików. Ostatnią, jednakże nie mniej ważną jest pianka Serene, która w niezwykle nowoczesny sposób łączy technologię memory foam oraz pianek konwencjonalnych, charakteryzujących się wysoką gęstością. Wszystko to połączone jest w jednej warstwie, dzięki czemu zapewnia ona dopasowanie do kształtu ciała oraz daje komfortowe podparcie całej sylwetki. Warto także wspomnieć o jej trwałości – nie zmienia się ona pod wpływem temperatury ciała jednocześnie rozprowadzając ciepło, które zostało wygenerowane. Możemy spotkać się z trzema modelami materacy piankowych Curem: .exe (który jest najbardziej zaawansowany), .reg (przy jego produkcji zastosowano połączenie cech wszystkich trzech wyżej wspomnianych pianek) i .log (dający najmocniejsze podparcie). Kto szczególnie powinien zdecydować się na wybór materaca piankowego? Nie ma wąskiej, określonej grupy, jednakże ze względu na jego aspekty zdrowotne szczególną uwagę zwrócić mogą osoby uprawiające sport, którym dobór odpowiedniego produktu da siłę na cały, pełen aktywności dzień, ale też ale te zmagające się z alergią, ze względu na użyte do produkcji materacy elementy.

Zalety materacy kieszeniowych

Materac kieszeniowy jest całkowicie nowatorskim podejściem do kwestii materacy sprężynowych. Podczas jego produkcji sprężyny umieszcza się w specjalnych, oddzielnych kieszonkach, przez co stają się one znacznie bardziej komfortowe i wytrzymałe. Dzięki tego typu technologii wspierane są poszczególne partie sylwetki i zapewniany jest wysoki komfort snu.

Materac kieszeniowy Curem .zip wyposażono w nowoczesne sprężyny multipocket oraz zaawansowane technologicznie pianki Seren i Fusion, dzięki czemu jest model ten jest bardzo wytrzymały, a także doskonale dopasowuje się do sylwetki, jednocześnie zmniejszając uczucie nacisku, co daje użytkownikowi niebywały komfort wypoczynku. Do jego zalet tego modelu można zaliczyć także właściwości termoregulacji, pochłaniania ciepła oraz wilgoci. Tak jak w przypadku materaca piankowego nie ma konkretnej grupy docelowej, jednak szczególną uwagę mogą zwrócić na niego osoby, które cenią sobie trwałość, ale też pary, ponieważ znakomicie znosi on większe obciążenie oraz eliminuje tzw. efekt fali.

Materac piankowy czy kieszeniowy?

Dobór odpowiedniego produktu zależy od indywidualnych potrzeb i wymagań użytkownika. Należy jednak pamiętać, że wszystkie ze wspomnianych materacy spełniają wysokie standardy. Dzięki antyalergicznym pokrowcom Zeo Case wszelkie zabrudzenia są im nie straszne, ponieważ spokojnie można je prać w temperaturze do 40 stopni Celsjusza. Niezwykle ważną kwestią jest również dobranie odpowiedniego poziomu twardości. Bardzo twarde materace polecane są dla osób powyżej 80 kg, co zapewni im odpowiednie podparcie. Zbyt miękki sprawi, że kręgosłup nie będzie odpowiednio podparty, co uniemożliwi nam w trakcie snu swobodną zmianę pozycji. Z kolei śpiąc na zbyt twardym materacu będziemy budzić się niewyspani i obolali.

Dobór właściwego materaca ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Od niego zależy to, czy rano wstaniemy wypoczęci w pełni sił lub czy też obudzimy się równie zmęczeni gdy w momencie, kiedy kładliśmy się spać. Kupując dany produkt warto poświęcić uwagę i sprawdzić, czy na pewno zapewni nam komfortowy sen. Wbrew pozorom wybór odpowiedniego produktu nie musi być trudny, jednak zawsze warto jest poradzić się specjalisty, szczególnie jeśli borykamy się z problemami zdrowotnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X